Popmundo Online Yazı Tabanlı Oyun Tanıtımı!İlan Numarası : #1954491159

80,80 TL

Türkiye / Bursa / Nilüfer

İlan Numarası
#1954491159
Eklenme Tarihi
15 Nisan 2017
Hizmeti Veren
Bireysel

Popmundo nedir?

Dünyadaki her ülkeden oyuncusu olan Popmundo, 2004 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. İki İsveçli arkadaş tarafından kurulan Popmundo, internet tarayıcı üzerinden oynanan online bir "rol yapma" oyunudur. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu zaman adı Popomundo’ydu. Daha sonra adı İspanyolca ‘popüler dünya’ anlamına gelen Popmundo olarak değiştirildi. 2012 yılında oyun yeni arayüz (V2) ve yeni özellikleriyle modernize edilip, oyuncuların beğenisine sunuldu. Popmundo oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz bilgisayar başında değilken bile devam eder. Oyuna, elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Birkaç şarkı bulup pratik yapın, biraz çabalayıp birkaç konser verin ve hayran kitlenizi oluşturmaya başlayın. Kartlarınızı doğru oynarsanız; kısa zamanda dünyayı turlamaya başlayacak, muhteşem konserler verip efsanevi albümlere imza atacaksınız. Görürsünüz attığınız her adım olay olacak! Tabi ki herkes muhteşem bir müzisyen olmak için biçilmiş kaftan değildir. Belki de iş hayatı, siyaset, tıp veya suç kariyerlerinden  biri veya birkaçı sizin için daha uygundur? ilginizi çekmedi mi? O zaman mutlu bir aile kurup, aileniz ile güzel vakit geçirmeye ne dersiniz?

Dünyanın Dört Bir Yanından Gerçek İnsanlar;

Popmundo'nun en fazla üyeye sahip olduğu ülke Türkiye'dir. Türkiye'yi İstanbul, Ankara , İzmir , Antalya şehirleri temsil ediyor. Türk şehirlerinden biri olan Ankara’nın şehir sayfasında ise sazlı, türk bayrak manzaralı bir fotoğraf yer alıyor. Gerçek hayatta yapamadığınız her şeyi bu oyun sayesinde yapabiliyorsunuz. Sadece oyunda yer alan, haftalık yayınlanan "It's pop" isimli dergi'de oyundakı kullanıcılar tarafından oluşturulan makaleler, karikatürler ve röpörtajlar yayınlanmaktadır. It's pop dergisi 29 dilde yayınlanır ve makale sayısı 100.000'i geçmiş durumdadır. "It's Pop" adlı haftalık dergi Perşembe günleri yayınlanır, örneğin bu gün oyuna girip etrafı kontrol ederek, kullanıcıların dergide yazdığı makaleleri okuyup, yaptıkları karikatürlere bakarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Diğer oyuncuların hakkınızdaki düşüncelerini öğrenmek, bulunduğunuz şehirde olan haftalık gelişmeleri takip etmek gibi oyun için önemli sayılacak işleri gözden kaçırmamak için idealdir.

Image title

Biraz daha açıklamak gerekirse?

Burada sistemin kendiliğinden yarattığı karakterlere karşı oynamıyorsunuz. Karşınızdaki karakterlerin hepsinin arkasında dünyanın herhangi bir yerinden oyuna bağlanan gerçek bir kullanıcı bulunur! Bu da demek oluyor ki her karakterin davranışları, konuşmaları ve stratejileri yapay değil, gerçek bir zekanın ürünüdür. Arkadaşlık edeceğiniz, aynı gruba mensup olacağınız, bulunduğunuz mekanda görüp de selam vereceğiniz her karakterin arkasında tıpkı sizin karakterinizin de sahip olduğu gibi bir “kuklacı” vardır. Bir numaralı rock yıldızı olsa bile insan eninde sonunda hızlı yaşamaktan yorulup durulmayı tercih ediyor. Sizi oturduğunuz yerde oturmaya ikna edebilecek en iyi şeylerden biri de huzurlu bir yuva olabilir ancak. Evet, Popmundo dünyasında evlenebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz! Oyunda konser verebileceğiniz, seyahat edebileceğiniz, kiminde çeşitli maceralara atılabileceğiniz 49 adet şehir bulunur. Bu 37 ülke arasında Türkiye de yer alıyor ve İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’yı da bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda Popmundo dünyasının en büyük şehri de en yakın rakibi olan Londra’ya nüfus bakımından neredeyse iki kat fark atan İstanbul. Popmundo, 25 dil aracılığıyla kullanıcılara sunulur. Çeviriler oyun içerisindeki gönüllü çevirmenler tarafından yapılır ve her kullanıcının kendi anadilinde oynayarak oyundan maksimum keyif alması amaçlanır. Türkçe de oyunun sahip olduğu ve daima aktif olarak çevrilen dillerden biridir.

Image title

Ayrıcalıklar dünyası popmundo!

www.popmundo.com  adresine giderek hesabınızı oluşturdunuz, mail adresinize gelen postayı açtınız. Şimdi sıra oyunu oynayacağınız ve bu dünyada atacağınız, yeri göğü inletecek her adımın sahibi olacak olan karakterinizi oluşturmaya geldi. Hesabınıza ilk giriş yaptığınızda, sizden tam da bunu gerçekleştirmenizi isteyen bir sayfa karşınıza çıkacak. Bu sayfada karakterinizin memleketini, ismini ve yaşını seçme imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda rol yapma deneyiminizi genişletmek için karakterinize ait bir geçmiş de yaratabiliyorsunuz. Her ne kadar hayatınızın devamında bunların çoğunu değiştirme imkanınız bulunsa bile, seçiminizi iyi yapın. Dünya sizi ilk olarak bu isimle tanıyacak!

Popmundo sınırları olmayan bir dünyadır. Hayalinizde canlandırdığınız birçok şeyi yapma imkanı bulacağınız bu dünyanın esas amacı ise müziktir. Müzik hayatına şehrinizin parklarından birinde iki konser ayarlama şansını yakalamış biri olarak başlarsınız. Sonrasında ise konserlerinizi vermeye devam etmek, dünya turuna çıkmak, albüm ve single çıkarmak ve zirveye oynayan bir sanatçı olmak tamamen sizin seçiminiz! Popmundo’da Pop’tan Blues’a, Afrika Müziği’nden Rock’a kadar uzanan 17 adet müzik türü bulunur. Elbette hangi türü seçerek sahnelerin tozunu attıracağınız da size kalmış!

Image title

Popmundo'yu oynamak ücretsiz mi?

Evet, Popmundo’yu oynamak için cebinizden tek bir kuruş bile çıkarmanıza gerek yok. En başta da dediğim gibi, sadece geçerli bir mail adresinizin olması bu harika dünyada yer almanız için yeterli! Hemen üye olun ve Yeni alternatif dünyanızın keyfini çıkarın!

Sia Casadejús (3170945)


www.ilanvermesitesi.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya özen gösteriniz.